Hakkımızda

about-left

Tima Yıkama Hakkında

2004 yılında Denizli organize sanayi bölgesinde kurulan firmamız mamül haline gelen dikili ürünlerin boyanması yıkanması ve konularında faaliyet göstermektedir 1500 m2 kapalı alana sahip firmamızda günlük 7500-8000 kg boyama 6000-15000 kg yıkama ve 4000-5000 adetler arası da denim işlem görebilmektedir.

Bugün itibari ile işletmemizde, Taş yıkama, enzim yıkama, silikon yıkama, moonwash, taşlama, reaktif parça boyama, antik parça boyama, neon boyama, pigment boyama, cool pigment boyama, hot dye metoduyla boyama, batik boyama, degrade boyama, denim bıyık, zımpara, kimyasal, kılçık, yıpratma, crash, fikse, devore gibi işlemler yapılmaktadır.

Tesisimiz makina parkı açısından egenin en büyük parça boyama tesislerinden biridir. Makinalarımız modern yöntemlerle az enerji kullanımı esasında çalışan makinalardır. İşletmemizde tüm birimlerde çalışanlarımızın gelişimine ve bilinçlenmelerine büyük önem verilmektedir. Bu bağlamda firma içi ve dışı seminerler ,doğal afet yangın konularında sertifikalı eğitimler sıklıkla tekrarlanmaktadır. İşletmemizde kalitenin devamlılığının sağlanması açısından bütün proses ve reçetelerimiz sayısal ortamda kayıt altına alınmaktadır. Geniş renk ve efekt arşivi sayesinde firmamız müşterilerimize hızlı ve güvenilir servis verebilmektedir.

İşletmemiz üretici firmalarla sürekli temas halinde olmaya inanan bir firmadır. Bu bağlamda üretici firmalar numuneler ,kolleksiyonlar ve yeni teknik ve teknolojilerin uygulandığı argelerle desteklenmektedir. Tesisimiz üretimin her aşamasında kaliteli ve güvenilir hammaddeler ile çalışmak konusuna büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda firmamız Global organic textile standard(GOTS) sertifikasına sahiptir. İşletmemizde yapılan üretimler esnasında tüm çevre kanun ve yönetmeliklerine uyulmakta ,çevre koruma bilincini artırmak adına çalışmalar yapılmakta ve doğal kaynakları mininun kullanmaya yönelik prosesler üzerinde yoğunlaşılmaktadır.

Üretimlerimizde ağırlıklı olarak kullandığımız ozonlama işlemleri sayesinde kimyasal ağartıcı kullanılmadan beyazlatma işlemi sağlamabilmektedir. Ozonlama ile bunun yanısıra zaman zaman hiç su tüketmeden zaman zaman da çok az su kullanarak işlem yapılmakta ve azalan su kaynaklarını koruma konusundaki toplumsal göreve katkıda bulunulmaktadır. Ağartıcı melzeme kullanılmadan ozonla ağartılan ürünlerde mukavemet kaybı oluşmamakta, lycralı ürünlerin lycrası da zarar görmemektedir. Tima Yıkama Denizli deki dış giyim ve ev tekstili firmalarına hizmet vermenin yanısıra İzmir, İstanbul, Aydın, Antalya, Mersin, Adıyaman, Uşak, Kayseri deki firmalara da hizmet vermeye devam etmektedir.

about-right
about-right2